R E C E N Z J E

24-09-2015 o godz. 00:00 Julia Kaczmarek dodała recenzję:
Ze względu na intrygującą tematykę, książka Pawła Sułkowskiego bardzo mnie wciągnęła. Wśród książek polskich autorów zdarzają się prawdziwe perełki i Homo Ilum 1. Tajemnice Sumeru z pewnością do takich należy. I na pewno przeczytam kolejną część, bo ten tom rozbudził tylko moją ciekawość i zaostrzył apetyt.

06-02-2016 o godz. 00:00 Wojciech Jęsiek dodał recenzję:
Autor stworzył ciekawą historię opartą na tajemnicy powstawania świata, a fabułę umieścił w realiach wojny w Iraku. Wiele osób znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od faktów ze świata starożytnego i początków cywilizacji alternatywnych niejako dla tych powszechnie znanych, poprzez wątek niemal szpiegowski i elementy sensacyjne. Opisy powstawania cywilizacji Sumeru, zręcznie wplecione w przygody bohaterów, pozwalają na przeniesienie się choć na chwilkę do tamtego świata i to bez specjalnego nadwyrężania wyobraźni. Jednocześnie u osób choć trochę otwartych na inną wizję powstawania ludzkości, wzbudzą pewną wątpliwość i refleksję. Pomimo zastosowania przez autora pewnych uproszczeń związanych z losami bohaterów, książkę czyta się bardzo dobrze. Należy mieć nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kontynuację.

24-09-2017 o godz. 16:01 Anonim dodał recenzję:
Na pierwszą część trafiłam 2 lata temu i z niecierpliwością czekałam na tę część. Jak tylko ukazała się rok temu szybko kupiłam i oczywiście z ogromną niecierpliwością oczekuję trzeciej części. Wszystko tu jest co mnie fascynuje – niezbadana i tajemnicza starożytność, odkrywanie zagadek i ciekawa przygoda. Gorąco polecam.

28-10-2017 o godz. 12:27 Wojciech Jęsiek dodał recenzję:
Na to właśnie czekałem! Homo Ilum 2 to udana kontynuacja niesamowitej historii, będącej dla niektórych fikcją literacką, dla innych całkiem prawdopodobną teorią, a dla co bardziej wymagających czytelników zapewne jednym i drugim. W tej książce wielowątkowość literacka nadaje dużą wartość, ponieważ główny temat odbiega od powszechnego światopoglądu, co wzbudza ciekawość nawet wśród bardziej konserwatywnych czytelników. Natomiast wątek sensacyjno-szpiegowski jest rewelacyjny i powoduje poranne niewyspanie dla wieczornych pożeraczy książek. Po tej lekturze nasuwa się jedna myśl – za dużo książek na świecie, a tak mało czasu, żeby wszystko przeczytać – dlatego cieszę się, że część tego czasu spędziłem z tą książką.

18-12-2018 o godz. 20:17 Anonim dodał recenzję:
„Szybkoczytajaca” się opowieść o fantastycznej historii Sumeru na tle wojny w Iraku, zakończenie otwarte…oczywiście…trzeba od razu następna cześć kupić, bo po pierwszym tomie ciekawość duża 🙂

20-09-2019 o godz. 21:36 Bea dodała recenzję:

Sumer, Egipt i bogowie tacy jak Anu, Enki, Enlil, tabliczki ME, Eridu, Księga Rodzaju i upadłe Anioły, Arka Noego jako przechowalnia materiału genetycznego Ziemi to moje pasje od lat. Cieszę się, że jest człowiek, który to wszystko ubrał w powieść i powiązał z Irakiem aby zapoznać i zaciekawić każdego czytelnika. Ci, którzy nie wiedzieli będą szukać źródeł. Marzę aby wszyscy wreszcie poznali prawdę o pochodzeniu Biblii i wreszcie zaczęli samodzielnie myśleć, dociekać prawdy. Ostatnio w Metropolitan Museum w dziale Irak zrobiłam 500 zdjęć przy nieocenionej pomocy  pracowników ekspozycji. Ja mogłabym mieszkać pośród tych eksponatów, gdybym tak jeszcze czytała pismo klinowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top