R E C E N Z J E

 

24-09-2015 o godz. 00:00 Julia Kaczmarek dodała recenzję:
Ze względu na intrygującą tematykę, książka Pawła Sułkowskiego bardzo mnie wciągnęła. Wśród książek polskich autorów zdarzają się prawdziwe perełki i Homo Ilum 1. Tajemnice Sumeru z pewnością do takich należy. I na pewno przeczytam kolejną część, bo ten tom rozbudził tylko moją ciekawość i zaostrzył apetyt.

06-02-2016 o godz. 00:00 Wojciech Jęsiek dodał recenzję:
Autor stworzył ciekawą historię opartą na tajemnicy powstawania świata, a fabułę umieścił w realiach wojny w Iraku. Wiele osób znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od faktów ze świata starożytnego i początków cywilizacji alternatywnych niejako dla tych powszechnie znanych, poprzez wątek niemal szpiegowski i elementy sensacyjne. Opisy powstawania cywilizacji Sumeru, zręcznie wplecione w przygody bohaterów, pozwalają na przeniesienie się choć na chwilkę do tamtego świata i to bez specjalnego nadwyrężania wyobraźni. Jednocześnie u osób choć trochę otwartych na inną wizję powstawania ludzkości, wzbudzą pewną wątpliwość i refleksję. Pomimo zastosowania przez autora pewnych uproszczeń związanych z losami bohaterów, książkę czyta się bardzo dobrze. Należy mieć nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kontynuację.

24-09-2017 o godz. 16:01 Anonim dodał recenzję:
Na pierwszą część trafiłam 2 lata temu i z niecierpliwością czekałam na tę część. Jak tylko ukazała się rok temu szybko kupiłam i oczywiście z ogromną niecierpliwością oczekuję trzeciej części. Wszystko tu jest co mnie fascynuje – niezbadana i tajemnicza starożytność, odkrywanie zagadek i ciekawa przygoda. Gorąco polecam.

28-10-2017 o godz. 12:27 Wojciech Jęsiek dodał recenzję:
Na to właśnie czekałem! Homo Ilum 2 to udana kontynuacja niesamowitej historii, będącej dla niektórych fikcją literacką, dla innych całkiem prawdopodobną teorią, a dla co bardziej wymagających czytelników zapewne jednym i drugim. W tej książce wielowątkowość literacka nadaje dużą wartość, ponieważ główny temat odbiega od powszechnego światopoglądu, co wzbudza ciekawość nawet wśród bardziej konserwatywnych czytelników. Natomiast wątek sensacyjno-szpiegowski jest rewelacyjny i powoduje poranne niewyspanie dla wieczornych pożeraczy książek. Po tej lekturze nasuwa się jedna myśl – za dużo książek na świecie, a tak mało czasu, żeby wszystko przeczytać – dlatego cieszę się, że część tego czasu spędziłem z tą książką.

18-12-2018 o godz. 20:17 Anonim dodał recenzję:
“Szybkoczytajaca” sie opowieść o fantastycznej historii Sumeru na tle wojny w Iraku, zakończenie otwarte…oczywiście…trzeba od razu następna cześć kupić, bo po pierwszym tomie ciekawość duża 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top